Latvijas armijas bruņutransporteris Pērkons. Foto no arhīva

Latvija un Lietuva nolēmušas sinhronizēt iepirkumus aizsardzības jomā

71
(atjaunots 10:08 16.09.2016)
Latvijas un Lietuvas aizsardzības ministri vienojušies apspriesties par iepirkumiem aizsardzības jomā, lai abu valstu bruņoto spēku ekipējums un bruņojums būtu savietojams.

RĪGA, 16. septembris — Sputnik. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Lietuvas aizsardzības ministrs Jozs Oleks, tiekoties Marijampolē (Lietuva) parakstīja komunikē par aizsardzības iepirkumu sinhronizēšanu.

Saskaņā ar Aizsardzības ministrijas pārstāves Dainas Ozoliņas stāstīto aģentūrai LETA, Bergmanis norādīja, ka šī dokumenta parakstīšana ir vēsturisks notikums, jo īpaši pēc Baltijas valstīm nozīmīgajiem Varšavas samita lēmumiem.

"Mēs stiprināsim sadarbību, lai mūsu bruņoto spēku ekipējums un bruņojums būtu savietojams ne tikai Latvijas un Lietuvas, bet arī visa reģiona ietvaros," — norādīja aizsardzības ministrs.

Komunikē par iepirkumu sinhronizāciju aizsardzības jomā paredz informācijas apmaiņu par aizsardzības spēju attīstību un ar to saistītajiem iepirkumiem, organizēt tikšanās un pārrunas ar piegādātājiem, kā arī seminārus par plašākām sadarbības iespējām.

Abās valstīs nākas saskarties ar mīklainiem un amizantiem gadījumiem, kas saistīti ar iepirkumiem aizsardzības jomā. Piemēram, Latvija Lielbritānijā iegādājās pārāk vecus un dārgus BTR, bet Ķīnā — sapieru lāpstiņas, kas saliecās pēc pirmās lietošanas. Savukārt Lietuvā vēl joprojām tiek izmeklēta lieta par nažu, caurduru un sadales dēļu iegādi armijas vajadzībām par cenu, kas astoņkārt pārsniedz tirgus cenas.

71
Pēc temata
Igaunijas prezidentu pārsteidz kaimiņvalstu nevēlēšanās iestāties NATO
Spiegs netiks cauri: Latvijas MK vairs nepublicēs karavīru atalgojumus
Lietuva nopirks vācu bruņutehniku par 386 milj. eiro
Latvijas vēstnieks NATO priecājas par dialogu ar Krieviju