Japāņu kuģis JS Kashima. Foto no arhīva

Lietuvā ieradusies eskadra no Japānas

12
Pusgadu ilgā brauciena ietvaros japāņu mācību eskadra apmeklējusi Lietuvu. Klaipēdas ostā karakuģi pavadīs trīs dienas, bet japāņu karavīri aplūkos Lietuvas pilsētas.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pusgadu ilgajā ceļojumā apkārt pasaulei Japānas jūras kara spēku mācību kuģu eskadra ieradusies Lietuvas ostā Klaipēdā.

Japānas karakuģu ceļojums sākās 20. maijā. Eskadrā iekļauti trīs kuģi: divi mācību kuģi Setoyuki un Kashima, kā arī eskadras mīnu kuģis Asagiri. Eskadru komandē kontradmirālis Hidetoši Ivasaki.

Kara mācību eskadra plāno apmeklēt 13 valstis. Kuģi jau ir pabijuši Baltimorā (ASV), Pērlhārborā un Lielbritānijā. Šādus treniņus Japāna organizē kopš 1956. gada.

Eskadras vizīte Lietuvā notiek par godu Lietuvas un Japānas diplomātisko attiecību 25. gadadienai. Klaipēdas ostā japāņu kuģi uzturēsies no 8. līdz 11. augustam, turklāt 9. un 10. augustā tos varēs apmeklēt publika.

Japāņu karavīri apmeklēs Klaipēdu, Kauņu, Viļņu un Medininku, tiksies ar Lietuvas Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem un valsts jūras kara spēku vadību.

12
Pēc temata
Turcijā rit diskusija par to, vai valstij ir vajadzīga NATO
Politiķis paskaidroja, kāpēc NATO vajadzīgs politiskais cirks pie Krievijas robežām
Trusīša gals: NATO uzņem filmu par Latvijas specvienību
Latvijas karavīri debitē NATO mācībās Lietuvā