Iznīcinātājs F-15 Eagle aviācijas bāzē Lielvārdē. Foto no arhīva

Ramstein Alloy 2: jaunas NATO lidmašīnu mācības Baltijā

71
NATO militārās lidmašīnas apgūs pārtveršanu virs Baltijas jūras no 6. līdz 8. jūnijam Ramstein Alloy 2 mācību laikā. Šādi treniņu lidojumi Baltijā notiek regulāri.

Rīga, 5. jūnijs — Sputnik. No 6. līdz 8. jūnijam Baltijas valstu gaisa telpā norisinās NATO dalībvalstu un partneru militārās mācības Ramstein Alloy 2, ziņo LETA.

Mācības organizēja NATO GKS vadība Ramšteinas aviobāzē Vācijā. Lidmašīnas uzņems Lietuvas GKS aviobāze Šauļos.

Mācībās piedalīsies aptuveni 20 Portugāles un Lielbritānijas GKS lidmašīnas, kas pašlaik patrulē Baltijas valstu gaisa telpu NATO misijas ietvaros, kā arī lidaparāti no Vācijas, ASV, Lietuvas un Somijas. Tāpat tiks iesaistītas Baltijas valstu civilās lidostas, kuras nepieciešamības gadījumā, piemēram, tehnisku problēmu dēļ, varētu izmantot kā rezerves lidlauki.

Saskaņā ar mācību scenāriju, transportlidmašīna zaudē radio sakarus virs Baltijas jūras un ielido dalībvalsts gaisa telpā, kur iznīcinātāji, kas patrulē gaisa telpu, to pārtver, pavada un nosēdina Šauļu aviobāzē.

Kopš 2008. gada NATO GKS vadība Ramšteinā vairākas reizes gadā organizē regulārus treniņu lidojumus – Baltic Region Training Event Baltijas valstu gaisa telpā, 2015. gadā tie tika pārdēvēti par Ramstein Alloy. Aprīlī manevri notika Igaunijā, aviācijas bāzē Emeri, savukārt septembrī noritēs Latvijā.

Baltijas valstu rīcībā nav lidmašīnu, lai sargātu gaisa telpu, tāpēc kopš 2004. gada aprīļa, pēc Baltijas iestāšanās NATO, gaisa telpas patrulēšanu rotācijas kārtībā veic Ziemeļatlantijas alianses valstu lidmašīnas. Gaisa kuģi bāzējas Lietuvā Zokņu aviobāzē piecu kilometru attālumā no Šauļiem, kā arī Emeri aviobāzē Igaunijā – kopš 2014. gada šeit izveidota NATO lidmašīnu papildu dislokācijas vieta

71
Pēc temata
Baltijas jūrā sākas NATO spēku mācības Baltops
Polijas ministrs ir pārliecināts, ka NATO bataljons spēs apturēt Krieviju
NATO nav gatava militāram konfliktam Austrumeiropā
Analītiķis: NATO karaspēks Baltijā radīs Maskavas nepatiku